REGIONY | Obce | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování |
V pondělí 29. června 2020 se nejen místní zastupitelé přišli podívat na proměněné nádrže trutnovského koupaliště. Není divu - byli to právě oni, kdo schválili jeden z největších projektů města Trutnov v posledních letech za téměř 80 mil. Kč.
Největší radost z novinek na trutnovském koupališti budou mít rozhodně děti. Doposud měly k dispozici tobogán a klouzačku a malé brouzdaliště s jednou vodní atrakcí. Nyní je i jejich brouzdaliště součástí rozlehlé členité vany, a to díky kaskádovým přechodům i mírným skluzným plochám. Přepadávání dětí z brouzdaliště do větší hloubky zabraňují skleněná zábradlí, která jsou umístěna i u plaveckého bazénu a brání ve skoku do vody z nepovolených stran.
Větší děti zaujme šplhací síť umístěná nad vodou nebo možnost zahrát si vodní basket :-)
Brouzdaliště je osazeno převrhávacími vysoko zavěsenými kbelíky, vodní pumpou s vědrem, chrliči, fontánkami a malou skluzavkou ve tvaru slona.
Celá vana, která respektuje původní tvar rekreačního bazénu, je však osazena početnými chrliči, masážními pololehátky nebo vodními děly i pro dospělé.
Osvěžující ve velkých vedrech rozhodně bude široká vodní stěna, která vytryskne do více než 3metrové výše v pravidelných intervalech.
Na dětskou část nerezové vany navazují na travnaté ploše prvky nového dětského hřiště s kladkou a prolézačkami pro malé i větší děti včetně vodní kaskádky s pumpou, mlýnky a tolik oblíbeným Archimédovým šroubem. Celý tento dětský set vyšel provozovatele na 2 mil. Kč díky použitým materiálům, kdy akátové dřevo a nerezový plech patří mezi údržbově méně náročné.
Původní dětský dřevěný hrad byl z areálu odstraněn, na jeho místě se již zelená nová tráva a zůstává zde workout. Tato část areálu se i díky blízkosti plaveckého bazénu tak hodí spíše pro velké sportovce.
Velké náklady však znamenaly pro město i travnaté plochy, které byly stavební činností poničeny a nahrazeny pro komfort již současných návštěvníků z dovezených travních pásů.
Jak nám prozradil vedoucí sportovišť firmy MEBYS Mgr. Radek Horák,
vstupné do areálu zůstává stejné (65 Kč/45 Kč, po 16.hod. 50 Kč/35 kč, po 18. hod 35 Kč/30 Kč).
A bonusem pro návštěvníky je možnost návštěvy areálu o víkendech i v září během babího léta či na začátku června, kdy doposud tradičně zahajovali sezonu lepením dlaždiček. Nemusíte se bát, že vás voda bude studit: je tu vyhřívaná na stabilních 25°C.
Jak na slavnostním dokončení rekonstrukce koupaliště připomenul starosta města Trutnova Ivan Adamec, zásadní rekonstrukci financovalo město podobnou částkou již v roce 1998. Tehdy zastupitelstvo odsouhlasilo rekonstrukci koupaliště za 50 mil. Kč, finální částka se však vyšplhala na téměř 80 mil. Kč. Od té doby město každoročně bojovalo s odpadáváním dlaždiček v bazénech a začátek každé letní sezony byl odsouván právě z důvodu jejich obnovy. Aktuálních téměř 80 mil. Kč (s DPH) bylo investováno pouze do výměny povrchu, osazení novými vodními prvky a položení travnatých pásů.
Před dvěma lety byl v Trutnově otevřen sousední skatepark s pumptrackem, který tak rozšířil pás sportovišť, která se v Trutnově nacházejí podél řeky Úpy.
Kateřina Sekyrková
Nedoceněný (a nevyužitý) dvorský poklad Co bude dál s Tyršovým koupalištěm? Článek vedení města |
|
Vaše komentáře |